Kala - RTG vyšetření

10/26/2012, Petr Kiebel

photo Kala, vzhledem ke svým zdravotním problémům, poměrně těžce nese přechod doby letních teplot do zimy. Nejvíce se to projevuje problémy s pohybem a kožnímy problémy. Letos se ovšem pohybové problémy projevily výrazněji a intenzivněji.

Proto jsme dočasně upravili denní režim - momentálně chodíme na kratší procházky jen po vrchní části zoo. Tím se vyhýbáme zdolávání největšího kopce, který Kale dělal problém zejména při chůzi dolů. Při cvičení Kalu výrazně šetříme, dělá jen lehké statické cviky.
Dále jsme upravili i krmnou dávku - ubrali jsme kaloricky hodnotné ovoce, aby došlo k mírné redukci váhy a tím i k odlehčení pohybového aparátu a zárověn do stravy přidáváme přípravek Apto-flex na podporu kloubů s protibolestivou látkou.
Abychom lépe zhodnotili stav kloubů na končetinách, provedli jsme i RTG vyšetření. To přineslo pozitivní zprávu, klouby které je možno rentgenovat jsou (pro nás trochu překvapivě) v pořádku, bez výrazných změn. Bohužel problematické kyčelní klouby zadních končetin, které zřejmě Kale dělají největší problémy, zrentegovat nelze...