Videogalerie

Cvičení slona

publikováno: 9/11/2019

Cvičení slona z pohledu chovatele...


Vyšetření chobotu

publikováno: 4/6/2016

U Delhi se na chobotu objevil otok a zároveň došlo k poškození spodní části přepážky v chobotu. Docházelo k občasnému krvácení a vylučování sraženin a hlenu. Měli jsme podezření, zda otok s prasklinou v přepážce nemá souvislot. Vyšetření v mírné narkóze, které provedli odborníci z IZW Berlin (Leibniz-Institut für Zoo- und Wildtierforschung) prokázalo, že tyto dvě komplikace spolu nesouvisí. Otok zřejmě způsobil nějaký trn a přepážka je poškozená jen několik cm v důsledku neopatrnosti Delhi. V současné době se vše dobře hojí. Při vyšetření bylo odebráno několik vzorků na rozbor, které také později prokázaly, že je vše u Delhi v pořádku.


Kala a hadice

publikováno: 4/6/2016

...sloní chobot je úžasný "nástroj" :)


Šikovný chobot

publikováno: 4/15/2015

Obě naše slonice mají velmi šikovný chobot a obě umí např. montovat matky od různých šroubů...občas k nelibosti jejich chovatelů :)


Inseminace Delhi - 2010

publikováno: 11/15/2010

26.září proběhl v pořadí třetí pokus o inseminaci Delhi. První inseminace úspěšně proběhla v roce 2002, mládě bohužel po 22 měsících zemřelo při těžkém porodu. Druhá se uskutečnila v listopadu 2009 a po dlouhém napětí ultrazvuk bohužel potvrdil její neúspěšnost. Jako případného otce pro třetí pokus, jsme vybrali sloního býka Calvina z Ostravské zoo. Odběr spermatu proběhl díky skvělé práci ostravských kolegů zcela hladce a velmi rychle. Poté se tým IZW Berlín přesunul do naší zoo, kde proběhlo kontrolní ultrazvukové vyšetření Delhi. To potvrdilo, že folikul by měl velmi brzy prasknout a uvolnit vajíčko. Proto byla Delhi podána látka, která toto dozrání zkrátí a tím dá větší šanci na oplodnění vajíčka vpraveným spermatem. Vlastní inseminace trvala zhruba hodinu a po celou dobu byla Delhi díky tréninku vzorně klidná a hodná... Výsledek inseminace budeme vědět zhruba za dva měsíce


svatba

publikováno: 8/24/2010


Previous 1 2 3 Next